В журналі публікуються тільки оригінальні статті, що раніше не публікувалися в інших періодичних виданнях. Представляючи текст рукопису, автори гарантують: відсутність плагіату та інших форм неправомірного використання запозичених матеріалів, правильність посилань на всі використані матеріали, правильність зазначення відомостей про авторів.
До публікації приймаються статті українською, німецькою англійською та російською мовами. Надаючи статтю німецькою чи англійською мовою, автори повинні одночасно надати її автентичний переклад на українську або російську мови.
Звертаємо увагу авторів, що загальний обсяг статті повинен становити від 10 до 15 сторінок. Для оглядових і аналітичних статей допускається незначне збільшення обсягу сторінок.
До друку приймаються статті, які мають такі необхідні елементи (Постанова Президії ВАК України від 15.01.03 № 7-05/1): постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями; аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання даної проблеми і на які спирається автор, виділення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття; формулювання цілей статті (постановка завдання); виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів; висновки з даного дослідження і перспективи подальших досліджень у даному напрямку.
1. Основні вимоги оформлення статей
Редакційна колегія журналу звертається до авторів з проханням надсилати статті, підготовлені за наступною структурою:
Текст статті, що надсилається в редакцію повинен бути набраний у текстовому редакторі MS Word (файл з розширенням «doc»). Після оформлення статті та її перевірки, окрім файлу у текстовому редакторі MS Word, автор повинен зберегти копію статті з розширенням «pdf». У редакцію надсилаються обидва варіанти статті у форматах «doc» й «pdf».
Для оформлення всіх елементів статті використовується єдиний стиль: шрифт – Times New Roman, 12 pt, міжрядковий інтервал – одинарний, абзацний відступ – 1,25 см.
Параметри сторінки – формат “Другой” 17×26 см; відступи від краю аркушу до тексту: зверху – 2,5 см, знизу – 2,5 см, ліворуч – 2,0 см, праворуч 2,0 см.
Перша сторінка внизу повинна містити рамку тексту, в яку поміщається символ копірайту «©» з зазначенням прізвищ та ініціалів всіх авторів і року. Рамка робиться з обтікання текстом. Шрифт тексту в рамці – Times New Roman, 12 pt.
Скорочення і умовні позначення, крім загальновживаних, використовують у виняткових випадках і дають їх пояснення при першому вживанні. Фізичні величини та одиниці їх вимірювання слід приводити в системі СІ з використанням міжнародних позначень.
Рукописи, виконані з відхиленнями від зазначених вимог до друку не приймаються. Якщо автори не мають можливості виконати всі вимоги до оформлення статей, допускається подача матеріалу у виробництві вільній формі за умови додаткової оплати робіт, пов’язаних з форматуванням.
2. Правила оформлення структурних елементів статей
Кожен рукопис складається з наступних структурних елементів:
– УДК (UDC);
– Ініціали та прізвище автора (авторів);
– Повне найменування організації (організацій) в яких працюють автори;
– Назва статті на мові публікації;
– Анотація мовою публікації;
– Список ключових слів на мові публікації;
– Текст статті
– Список використаних джерел.
Правила оформлення цих структурних елементів наведені нижче.
УДК: лівий верхній кут, шрифт Times New Roman Cyr 12 pt – вирівнювання по лівому краю.
Автори (П.І.Б.): шрифт Times New Roman Cyr 12 pt, -вирівнювання по лівому краю. Прізвище та ініціали вказують на мові публікації без відступу, з вирівнюванням по лівому краю. Вчений ступінь авторів, посаду та наукове звання не вказують. Після прізвища автора, надстрочним шрифтом ставиться порядковий номер у списку організацій (за місцем роботи), наприклад, 1Іванов А. А., 2Петров І. І.Якщо всі автори з однієї організації – порядковий номер можна не ставити.
Найменування організації наводиться на наступному рядку після списку авторів, без відступів, курсивом з вирівнюванням по лівому краю. Наводиться повне офіційне найменування організації, в якій працює кожен автор мовою статті. Перед найменуванням організації надстрочним шрифтом ставиться її порядковий номер. Порядковий номер можна не вказувати, якщо усі автори працюють в одній і тій же організації. Кожне найменування організації наводиться з нового рядка. Після списку організацій слідує один порожній рядок.
НАЗВА СТАТТІ: шрифт Times New Roman Cyr 12 pt, напівжирний, літери прописні, без відступу першого рядка, інтервал між рядками одинарний, вирівнювання по центру. Після назви статті необхідно залишити один пустий рядок.
Анотація мовою публікації повинна повно відображати зміст статті та основні результати дослідження. Її розмір – не менше 30 слів. Починається зі слова «Анотація», шрифт Times New Roman, 12 pt, напівжирний курсив, відступ зліва 1,25 см. Після нього, через точку і пробіл – текст анотації, шрифт Times New Roman, 12 pt, курсив. Текст анотації закінчується крапкою. Після анотації рядок не пропускається.
Ключові слова. На наступному рядку після анотації, наводиться список ключових слів. Список ключових слів починається як «Ключові слова», шрифт Times New Roman, 12 pt, напівжирний курсив, відступ зліва 1,25 см. Після, через двокрапку і пробіл – список з 5-10 ключових слів, розділених комами. Шрифт Times New Roman, 12 pt, курсив. Ключові слова повинні відображати основний зміст статті, не повторювати терміни заголовку, але використовувати терміни з тексту, а також терміни, що визначають предметну область. Список ключових слів закінчується крапкою. Після нього вставляється один порожній рядок.
Основний текст – шрифт Times New Roman Cyr 12 pt, відступ першого рядка – 1,25 см, вирівнювання – за шириною, стиль – Normal, міжрядковий інтервал – одинарний.
Стаття може бути структурована: назва розділів виділяється напівжирним шрифтом. Кожен структурний елемент повинен мати заголовок. Всі структурні елементи, за винятком введення і висновків нумеруються арабськими цифрами. При необхідності можлива багаторівнева нумерація, кількість рівнів – не більше трьох.
Таблиця повинна мати номер і через дефіс – назву. Шрифт Times New Roman Cyr 12 pt, вирівнювання по лівому краю. Таблицю не розривати , орієнтація таблиці – тільки книжна. При наповненні таблиці допускається зменшення шрифту до 8 pt.
Всі формули виконуються виключно засобами вбудованого редактора формул Microsoft Equation 3.0. Можливе використання інтерактивного редактору формул MathType. Використання інших засобів, в тому числі і оновленого штатного редактора формул Microsoft Word 2007 – 2019 не допускається. Вирівнювання формул – по середині, нумерації формул – по правому краю.
Ілюстрації виконуються тільки засобами машинної графіки (за винятком фотографій). Роздільна здатність зображення не менше 150dpi, бажано – 300dpi. Рисунки та фотографії повинні мати якість, яка допускає їх чорно-біле друковане виконання. При наявності в статті кольорових рисунків і ілюстрацій, автори подають до редакції ідентичний варіант статті, в якому малюнки представлені в чорно-білому виконанні. На всі ілюстрації повинні бути зноски у тексті, пронумеровані арабськими цифрами (1,2,…) у порядку згадування у тексті. Ілюстрації повинні мати: надпис „Рисунок”, номер та назву (через дефіс) і розміщуватись під рисунком. Написи на рисунках повинні бути виконані, за можливістю шрифтом розміром 12…8 pt. Товщина ліній – не менше 0,5 pt. Рисунки та фотографії повинні бути вставлені у текст статті і додатково представлені в окремих файлах формату *.tif, *.рсх. Рисунки розміщуються по центру листа. Інтервал перед і після рисунку – 6 pt.
Посилання на літературу повинні слідувати у порядку їх появи у тексті. Номер посилання у квадратних дужках повинен слідувати за якимось ствердженням, положенням або за прізвищем автора. Посилання на літературу виконуються згідно ДСТУ ГОСТ 7.1:2006. Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання . Список має заголовок «Список використаної літератури» – шрифт Times New Roman Cyr 12 pt, вирівнювання по середині. Текст – шрифт Times New Roman Cyr 12 pt, відступ першого рядка – 1,25 см, вирівнювання – за шириною, стиль – Normal, міжрядковий інтервал – одинарний.
Звернути увагу на відсутність розділових знаків у кінці назви статті, відомостей про авторів, найменування заголовків, таблиць, підрисуночного підпису і списку використаної літератури.
Додаткові елементи статті
Додаткові елементи статті подаються у тому ж файлі, що й основна стаття.
Склад додаткових елементів статті:
– Назва статті англійською мовою;
– Ініціали та прізвище автора (авторів) англійською мовою;
– Повне найменування організації (організацій) в яких працюють автори англійською мовою;
– Розширена анотація англійською мовою та ключові слова (не менш 1800 знаків);
– Назва статті українською мовою;
– Ініціали та прізвище автора (авторів) українською мовою;
– Повне найменування організації (організацій) в яких працюють автори українською мовою;
Розширена анотація українською мовою та ключові слова (не менш 1800 знаків);
– Відомості про авторів.